خوردن بادام زمینی گیلان آهن بدن را تامین می کند

بادام زمینی گیلان را می توان به صورت انفرادی کشت کرد یا با سایر محصولات زراعی مانند ذرت کاساوا یا سویا کشت کرد. مراقبت و نگهداری عمومی برای دستیابی به حداکثر محصول، مزارع بادام زمینی باید تا حد امکان از علف های هرز رقیب دور نگه داشته شوند.

اگر شرایط خشک همزمان با گلدهی و پر شدن غلاف باشد، باید آبیاری اضافی به گیاهان داده شود. بادام زمینی به طور کلی نیازی به افزودن نیتروژن مکمل ندارد زیرا ریشه های آن باکتری های همزیست را تشکیل می دهند که قادر به تثبیت نیتروژن جوی در خاک هستند.

بادام زمینی برای پر شدن خوب غلاف به کلسیم در خاک نیاز دارد. کلسیم موجود در خاک مستقیماً توسط غلاف های ناحیه میخکوبی جذب می شود. خاک های با کمبود کلسیم ممکن است باعث ایجاد غلاف های خالی یا ضعیف شوند.

برداشت بادام زمینی بسته به رقم بین 85 تا 130 روز پس از کاشت آماده برداشت است. غلاف ها را می توان با دست یا با وسایل مکانیکی برداشت کرد.

بیشتر بادام زمینی های تجاری برای استخراج روغن آنها استفاده می شود که در پخت و پز استفاده می شود. محصول جانبی استخراج روغن، کیک فشرده ای است که به عنوان خوراک دام و همچنین در تولید آرد بادام زمینی استفاده می شود.

مغزهای خام نیز معمولاً بو داده و به عنوان میان وعده مصرف می شوند.الزامات اساسی بادام زمینی در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد بسیار خوبی دارد و به دمای گرم و فصل رشد طولانی نیاز دارد.

اگر به بادام زمینی علاقه دارید، خود را خوش شانس بدانید. این حبوبات خوشمزه مملو از مواد مغذی هستند، بنابراین عوارض جانبی مثبت متعددی دارند. گردآوری شده از Cure Joy، در اینجا فهرستی از هشت مزیت سلامت بادام زمینی برای بدن و ذهن ارائه شده است.

در یک رژیم غذایی متعادل، بادام زمینی به کاهش وزن کمک می کند. آنها مملو از چربی های غیر اشباع، پروتئین و فیبر هستند که همگی باعث افزایش سیری می شوند. این بدان معنی است که بدون پرخوری بعداً مدت بیشتری سیر خواهید ماند.